Tip na výlet: ROZHLEDNA Anna (Anenský vrch)

Rozhledna Anna byla postavena v roce 2010 na Anenském vrchu (991 m.n.m.). Nabízí krásný pohled na hřebeny Orlických a Bystřických hor, masiv Králického Sněžníku i výhledy daleko do kraje.

Tato 17 metrů vysoká vyhlídková věž je volně přístupná po celý rok. V blízkosti rozhledny jsou dva vojenské objekty Arnošt a Anna.

V 18. století se Anenský vrch stal poutním místem, kam směřovala procesí zejména o svátku sv. Anny. Kdysi zde stávala kaple sv. Anny. Ta byla v letech 1936-1938 přestěhována do nedaleké osady Hadinec.

Tip: S malými dětmi je nejlepší volbou dojet od našeho apartmánu autem na parkoviště na Mezivrší (7 km). Odtud je to k Anenské rozhledně pohodlnou cestou mírně do kopce jen 2,5 km.

Zdatnější turisté se mohou vydat pěšky přímo od našeho apartmánu – po 6km a 366 výškových metrech budete tam:-)

Zuzana Sikorová
Po letech v nadnárodní firmě a narození dětí pečuji kromě naší báječné rodiny také o dlouhodobě pronajímané byty jako správkyně nemovitostí. Starám se o vše potřebné od komunikace s nájemníky, povinné revize, účetnictví či občasné rekonstrukce. Od roku 2019 pečuji o náš rodinný Apartmán u Sikorek a pronikám do světa poskytování ubytování. Ráda cestuju, lyžuju, hraju golf, poznávám nová místa a nové lidi. Mám ráda změnu, výzvy a pestrost ve všem co dělám.