Tip na výlet: Kunštátská kaple

Na horském hřebeni mezi Kunštátem a Zdobnicí stojí poutní kaple zvaná Kunštátská. Původně sloužila k bohoslužbám dělníků z Tyrolska, kteří byli zakladateli horských obcí Zdobnice a Říčky. Těmto dělníkům, kteří zde těžili dřevo, také poskytovala ochrannou střechu, stejně jako poutníkům, houbařům či hledačům lesních plodů.

Interiér kaple byl vyzdoben prostě vyřezávaným dřevěným oltářem a malovaným obrazem Panny Marie a pískovcovou sochou Piety z roku 1671. Stejný letopočet je vytesán na kameni s nápisem Salve Maria Dolorosa Te Salutant Servus, který zde dodnes stojí na kamenné podezdívce.

V roce 1831 byla kaple přestavěna a při úpravách v roce 1869 dostala nynější podobu. Veškerý materiál daroval hrabě Johann Kolowrat Krakowský.

Trasa Mezivrší – Kunštátská kaple (přes Pěticestí)

Z Apartmánu U Sikorek se ke Kunštátské kapli dostanete 4km dlouhou procházkou z Mezivrší (dojedete nejprve na zdejší velké parkoviště za 10 minut autem). Rozcestník Vás nasměruje tam, kam se zrovna chcete vydat, v tomto případě se tedy můžete vydat směr Pěticestí a Kunštátská kaple.

Zuzana Sikorová
Po letech v nadnárodní firmě a narození dětí pečuji kromě naší báječné rodiny také o dlouhodobě pronajímané byty jako správkyně nemovitostí. Starám se o vše potřebné od komunikace s nájemníky, povinné revize, účetnictví či občasné rekonstrukce. Od roku 2019 pečuji o náš rodinný Apartmán u Sikorek a pronikám do světa poskytování ubytování. Ráda cestuju, lyžuju, hraju golf, poznávám nová místa a nové lidi. Mám ráda změnu, výzvy a pestrost ve všem co dělám.